Přečtěte si, co píše Agrární obzor o DOD v Příkazích

V aktuálním vydání magazínu Agrární obzor najdete článek ohlížející se za dnem otevřených dveří v našem středisku Příkazy u Olomouce. Dozvíte se nejen o akci samotné, ale i o naší firmě, její historii a o značkách, které zastupujeme.

Již nyní se těšíme na jaro, kdy proběhne další den otevřených dveří, tentokráte v Olešnici.

 

 

 

clanek-agrarni-obzor-listopad-2018-1-s

clanek-agrarni-obzor-listopad-2018-2-s

 

Celý článek v PDF stáhnete zde

  

 

Pokud se Vám text z novinové stránky hůře čte, níže naleznete jeho přepis:


Den otevřených dveří společnosti Agroservis Sedláček

Společnost Agroservis Sedláček s.r.o. je specialistou na zemědělskou mechanizaci – a to nejen pokud jde o prodej nových strojů a servis, ale také v obchodování s použitou technikou – konkrétně se sklízecími mlátičkami a řezačkami CLAAS. Společnost vznikla v roce 1995, ale svou historii píše již od roku 1992, kdy byla založena firma, na jejíž činnost v obchodování se zemědělskou technikou, současná organizace navázala. Kromě areálu v Olešnici na Moravě, je zákazníkům k dispozici i středisko v Příkazích u Olomouce. Právě zde proběhl 11. října 2018 Den otevřených dveří.


Technika značky CLAAS, Lemken, Rauch a Dominoni byla hlavním lákadlem akce, na kterou zavítalo zhruba 500 návštěvníků. Organizátoři toho však přichystali mnohem více, především velmi zajímavý seminář na téma „Dotace 2018 – 2019“, který byl novinkou letošního ročníku. V jeho rámci nejprve zástupci PGRLF představili svou činnost, oznámili chystané novinky a upozornili na nejčastější chyby při podávání žádosti o dotaci. Následně poradenská společnost AgroteamCZ seznámila s možností čerpání investičních dotací PRV a OPPIK. Přednášející byli po skončení semináře k dispozici pro případné individuální konzultace, čehož mnozí účastníci s nadšením využili.

 


AGROSERVIS Sedláček, to jsou především použité stroje CLAAS
Stěžejním bodem programu však byla zmiňovaná technika. Použité a předváděcí sklízecí mlátičky, řezačky a traktory značky CLAAS tvoří nosnou část sortimentu společnosti Agroservis Sedláček. Traktory CLAAS byly představeny v několika modelových řadách, s výkonem od 75 do 360 koní. Rovněž portfolio sklízecích mlátiček je poměrně široké. Modelová řada Avero zahrnuje stroje o výkonu od 158 do 205 koní, lišící se i šířkou pracovního záběru (4,20 – 6,20 m) a objemem zásobníku na zrno (4200 – 5600 l). Výkonnější modely představuje řada Tucano. Zde výrobce nabízí šest modelů o výkonu 245 až 381 koní. Nejvýkonnější modelová řada má označení LEXION. Tato řada nabízí výkon motoru od 313 do 626 koní a je vyráběna v provedení vytřásadlovém i hybridním. Sklízecí mlátičky řady Lexion nabízejí volbu typu podvozku, který může být „klasický“ kolový, nebo pásový, s nízkým utužením a odpružením.


CLAAS je známý i mimořádně kvalitními a spolehlivými řezačkami, které v nabídce Agroservisu Sedláček, samozřejmě, nechybí. Na dni otevřených dveří byly představeny modely 940 a 950 z řady CLAAS JAGUAR série 900, ale nebylo zapomenuto ani na oblíbenou řadu JAGUAR 800, kterou zastupoval model 870.


Všechny použité stroje značky CLAAS, které společnost Agroservis nabízí, pocházejí z evropské obchodní sítě CLAAS. Pro české zákazníky je zajímavá především předváděcí technika, kterou společnost Agroservis Sedláček importuje do naší republiky po dvou, nebo třech sezónách práce. Pečlivý výběr strojů probíhá již u dodavatele. Následuje transport do některého ze servisních středisek společnosti Agroservis Sedláček a podrobná diagnostika stroje. Zákazníkům jsou následně stroje nabízené s roční zárukou a s opravou za přítomnosti budoucí osádky.

 


Nová technika značek Lemken a Rauch
Také technika značky Lemken je důvodem, proč zákazníci Agroservis Sedláček vyhledávají. Firma Lemken je jedním z předních výrobců zemědělské techniky a v jejím sortimentu lze nalézt stroje pro zpracování půdy, setí a ochranu rostlin.
Do půdozpracujících strojů se řadí pluhy, které firma Lemken nabízí pro všechny půdní podmínky a pro traktory od tahového výkonu 40 koní. Jedná se o pluhy nesené: Juwel, EurOpal, VariOpal (dvou až sedmiradličné), polonesené: Diamant 11, který bude od roku 2019 nahrazen Diamantem 16 (pěti až devítiradličné) a velké nápravové pluhy: EuroTitan a VariTitan (záběr až 12 orebních těles).


Další skupinou jsou diskové podmítače. Diskové podmítače Společnost Agroservis Sedláček s.r.o. je specialistou na zemědělskou mechanizaci – a to nejen pokud jde o prodej nových strojů a servis, ale také v obchodování s použitou technikou – konkrétně se sklízecími mlátičkami a řezačkami CLAAS. Společnost vznikla v roce 1995, ale svou historii píše již od roku 1992, kdy byla založena firma, na jejíž činnost v obchodování se zemědělskou technikou, současná organizace navázala. Kromě areálu v Olešnici na Moravě, je zákazníkům k dispozici i středisko v Příkazích u Olomouce. Právě zde proběhl 11. října 2018 Den otevřených dveří. Den otevřených dveří společnosti Agroservis Sedláček Technika CLAAS tvoří hlavní část sortimentu společnosti Agroservis Sedláček. představují špičku ve své kategorii, a to díky svým konstrukčním vlastnostem a neustálým inovacím. Do této skupiny patří Heliodor 9, stroj určený jak pro mělkou podmítku, tak i pro kvalitní přípravu seťového lůžka. Dále Rubin 9, který bude od příštího roku nahrazen vylepšeným Rubinem 10 a v neposlední řadě největší diskový podmítač ze sortimentu firmy Lemken Rubin 12. Všechny zmíněné diskové podmítače nabízí firma Lemken jak v nesené, tak i polonesené verzi se šířkami pracovního záběru od 2,5 m u nesených strojů, až po 7 m u polonesených strojů ve spojení s nosičem nářadí Gigant až 16 m.


Za zmínku stojí i radličkové kypřiče Kristall a Karat, které lze využít jak pro mělké zpracování strniště, tak i pro následné hlubší operace při zpracování půdy. Co se týče secích strojů, nabízí firma Lemken jak stroje pro malé farmáře, tak i pro velké zemědělské podniky. Secí stroje se dodávají v kombinaci s dalším nářadím pro přípravu seťového lože, a to buď s rotačními bránami (Zirkon – aktivní příprava půdy) nebo s diskovými podmítači (Heliodor, Rubin). V portfoliu secích strojů firmy Lemken najdeme secí stroje mechanické (Saphir 7 a Saphir 8), pneumatické (Soliter 8, Soliter 9, Soliter 12 a Soliter 25) a rovněž i stroj pro přesné setí (Azurit).


Protože bez aplikace průmyslových hnojiv na pozemky se jen málokterý zemědělec obejde, nechybí v nabídce Agroservisu Sedláček technika od předního výrobce rozmetadel průmyslových hnojiv Rauch. Sortiment zahrnuje kompletní nabídku pro rostlinnou výrobu a aplikaci minerálních hnojiv, konkrétně nesená rozmetadla, překládací návěsy a pneumatická rozmetadla. Německý výrobce zakládá svou inovativní technologii pro vývoj a výrobu rozmetadel na dvou základních konceptech, kterými je dávkování a distribuce. Firma Rauch je rovněž autorem více než stovky patentů a četných mezinárodních ocenění, svědčících o mimořádných inovativních schopnostech.


V nabídce společnosti Agroservis však (krom zmiňovaných) nechybí ani technika značek Dominoni, Sunmaster a Geringhoff. Pokud tedy hledáte kvalitní zemědělské stroje a spolehlivý servis, neváhejte do některého ze středisek zavítat. A jistě ani nemusíte čekat na jaro, kdy proběhne další den otevřených dveří, tentokráte v Olešnici.

 

 

Text: Petra Bártlová, Ing. Jiří Sedláček