Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří 2019 v Olešnici

Během dvou dnů otevřených dveří se v Olešnici vystřídalo více jak 800 návštěvníků. K vidění byly řezačky, kombajny a traktory značky CLAAS, stroje LEMKEN, rozmetadla RAUCH, vozy FARMTECH a PRONAR.
Počasí bylo ideální. Všichni příchozí byli pohoštěni točenými nápoji a grilovanými specialitami. Každý si odnesl tašku s upomínkovými předměty.

Přečtěte si, jak to celé prožil jeden z účastníků:

 

 

Je tu pátek, nádherné počasí láká k výletům. Co si pracovní týden zkrácený Velikonocemi ještě vylepšit? Ráno nasedáme do auta směr Olešnice, kde probíhá den otevřených dveří firmy Agroservis Sedláček. Cestou nás sice zaskočí menší objížďka, ale díky preciznímu značení se necháváme dovést až k místu akce. Nedočkavě parkujeme na vyhrazeném parkovišti pod areálem firmy.


Hned u brány nás vítají usměvavé slečny. Každý dostáváme tašku s upomínkovými předměty a stoupáme dále po cestě lemované servisními vozidly. Postupně potkáváme řezačku CLAAS JAGUAR s adaptérem DOMINONI, traktor CLAAS ARION s rozmetadlem FARMTECH a podvalník PRONAR.


Nepřehlédnutelnou dominantou celého nádvoří je však traktor CLAAS XERION, který jsme nikdy neměli tu čest vidět na živo a ještě takto zblízka. Vedlejší prostranství je zbarvené do modra stroji LEMKEN. Mimo novinky RUBIN 10 byl k vidění i HELIODOR 9, RUBIN 12 a KARAT 9. Za nimi vyčnívají traktory CLAAS nejrůznějších výrobních řad.


Celý prostor zevrubně procházíme a prohlížíme nejrůznější detaily vystavené techniky. Občas potkáme některou povědomou tvář. A nezřídka se dáme s někým známým do řeči. Jak se říká, svět je malý. Hlavně jsme se těšili na setkání s kluky z Agroservisu. Roky s nimi řešíme díly a servis, takže už mezi námi vznikly přátelské vztahy. Poklábosili jsme společně u piva (točené limonády) a grilovaných specialit.


Posezení bylo stylově situováno do vějíře kombajnů CLAAS v horní části areálu. Všechny pěkně srovnané od AVERA přes TUCANO až po LEXIONY kolové i pásové. Sedět v obklopení techniky se dalo i pod střechou v hale a na dílně. Tam byla zpestřením projekce tematických videí na velkoformátové plátno.


Po kávě bylo na čase dát slehnout steakům a klobáskám, na kterých jsme si pochutnali. Proto další naše kroky směřovali k procházce mezi technikou zaparkovanou na louce nad areálem firmy. Zde byly rozmístěny další řezačky, kombajny, lišty, adaptéry a ostatní druhy zemědělské techniky. Takže opět bylo co prohlížet.


Během celého dne jsme potkali i několik exkurzí tříd z okolních škol a školek. To je dobře. Je třeba budovat v dětech vztah k zemědělství. Celkem prý navštívilo středisko Olešnice během dnů otevřených dveří více jak 800 dospělých. My jsme si návštěvu v Agroservisu užili a těšíme se na příště.

 

Miroslav Jelínek, farmář