AGROSERVIS Sedláček s.r.o. znovu s tisícovkou hostí

Přesné sezónní načasování ukázkové akce připravil pro veřejnost AGROSERVIS Sedláček s.r.o. Představila široký sortiment strojů i služeb pro zemědělce. Letošní ročník byl představením nadále rostoucí společnosti zabývající se dlouhodobě servisem i obchodem se zemědělskou technikou, s náhradními díly a financováním.

Do turisticky vyhledávané Olešnice na Moravě se opět sjela až tisícovka zemědělsky orientovaných návštěvníků z celé republiky v termínu 24.–25. dubna 2009. Zázemí a služby hostitelské firmy jsou českým zemědělcům již dobře známy. Dny otevřených dveří společnosti AGROSERVIS Sedláček byly druhým podobným veřejným setkáním a firma tak navázala na akci z roku 2007.

Servisní centrum CLAAS

ao-1 Do roku 1998 byl nosným programem AGROSERVISU prodej a servis nové zemědělské techniky. Společnost však vhodně zareagovala na obtížnost situace českého zemědělství a v roce 1998 rozšířila sortiment nových strojů o prodej použité a předváděcí zemědělské techniky. V segmentu použité techniky se firma úzce zajímavě specializovala na sklízecí mlátičky a řezačky CLAAS. Během obou dnů své prezentace zástupci firmy pod vedením Jiřího a Milana Sedláčkových ujistili návštěvníky, že v této specializaci se společnost pokouší o maximální přiblížení se skutečným provozním potřebám zemědělců s ohledem na co nejsnadnější a nejefektivnější funkčnost. Předvedeny byly mnohé ukázky strojů i jejich činnosti, ve stavu téměř k nerozeznání od strojů nových.


Na snazší vysvětlenou byly v prostorách i strojích firmy také video a computer prezentace o provozu, výrobě, servisu a cestě použitých strojů značky CLAAS do Čech. Ta patří k největším prodejcům zemědělské techniky v Německu a po celou dobu provozu je o ně známým, školeně německým, ohledem servisně pečováno. Po uplynutí doby, která odpovídá obnově strojového parku na německém trhu, jsou tyto stroje vykoupeny protihodnotou při prodeji nových strojů. Použitá technika je dopravena do centrálního skladu, kde je prohlédnuta německými servisními techniky a je zde stanovena cena opravy a konečná prodejní cena pro nového zákazníka. Ta je platná jak pro německý, tak i český a slovenský trh. Generálky se provádí v Německu, nebo v České republice. Cena dopravy je jedinou položkou, o kterou se liší cena stroje v Německu a v České republice nebo na Slovensku. Ročně bývá v Olešnici opraveno až 40 sklízecích mlátiček CLAAS a 10 sklízecích řezaček.

ao-2 AGROSERVIS nabídnul svým divákům shlédnout naleštěnou řadu impozantních obrů – sklízecí mlátičky Claas LEXION, MEDION a hlavně novinky JAGUAR v mnoha různých a specializovaných provedeních (vyráběných konstrukčně vesměs dle trendu většiny nejnovějších strojů tj., aby uživatel byl schopen případnou závadu snadno opravit bez jakéhokoli zdržení i samostatně), stejně tak teleskopické nakladače Claas SKORPION, traktory Claas AXION a lisy VARIANT a ROLLANT.

Velkou výhodou společnosti AGROSERVIS je vlastní sklad strojů v Olešnici na Moravě pro všechny tato zařízení. Sortiment skladu poskytuje průřez celou nabídkou podle typů a také stáří strojů. Návštěvník skladu si může vybírat celkem cca z 10–15 ks sklízecích mlátiček a 2–4 ks sklízecích řezaček. Firma má navíc přímé a hlavně bezodkladné dodávkové napojení na sklad strojů výrobce v Německu.

Pro přípravu půdy i sklizeň

ao-3 V Olešnici bylo možné shlédnout i zařízení od společnosti Lemken. S ní AGROSERVIS spolupracuje na poli operací zpracování půdy, přípravě seťového lože, setí, ochraně a hnojení rostlin. Specialisté zde představili stavebnicové výhody systému Lemken, s nímž lze jednotlivé provedení strojů vzájemně kombinovat a propojovat, operativně měnit a jejich pracovní součásti upravovat tak, aby zemědělská mechanizace byla optimálně přizpůsobena půdním a vláhovým podmínkám konkrétní oblasti.

Společnost AGROSERVIS Sedláček s r.o. se rovněž zde blýskla generálním importérstvím speciálního adapteru pod obchodním označením SUNMASTER, který způsobil ve sklizni slunečnice doslova revoluci minimalizací ztrát 200–500 kg/ha a velkým plošným výkonem cca 30 ha. Adapter je schopen agregace s libovolnou značkou mlátičky a je řešen výměnným upínacím rámem.

Kvalitní a ekonomická sklizeň kukuřice je jedním z prvořadých přání firmy a tak je sortiment kukuřičných adapterů další z jejích specializací. Také proto se společnost AGROSERVIS stala dodavatelem mohutného adapteru značky GERINGHOFF. Doposud nejprodávanější GERINGHOFF Rota-Disc, byl v Olešnici s velkým zájmem diváků vystavený také. Jde o řádkový odlamovací adapter s řezáním rostlinných zbytků aktivními kotoučovými noži, které přináší vlivem nízkého řezného odporu úsporu pohonných hmot.

Rychlý i snadný servis

ao-4 Náhradní díly pro opravy pro stroje ze společnosti AGROSERVIS Sedláček s r.o. jsou čerpány z plně vybaveného skladu v Olešnici. Společnost má specializovaný dispečink. Pomáhá vždy radou, osobně se stará o jednotlivé dodávky a o zajištění technika pro příjezd i konzultace. Zajišťuje se také bezproblémový expresní rozvoz či expedice dílů ze skladu po ČR. Doprava i servis je vždy s vysoce proškoleným technikem. Zákazníkům se nabízí bezplatné posezónní prohlídky strojů. Pro prodej strojů jsou připraveny dodavatelské úvěry a leasing s délkou trvání 3–4 roky. Financování je připraveno tak, aby co nejlépe odpovídalo potřebám a možnostem českého a slovenského zemědělství.

Efektní v programu bylo také tento rok přizvání firem nabízejících GPS systémy pro monitorování pohybů zemědělské techniky spolu s GPS systémy automatického řízení zemědělských strojů (autopiloti) a doplňková prezentace terénních vozítek využitelných v zemědělství a olejů a maziv. Ve výhodné akci se nabízela sedačka, ohebný maják, palec, nadzvedák a pneumatiky s disky.

Návštěvníkům byli po celou dobu k dispozici pro jednání i neformální setkání četní pracovníci firmy. Zájemcům o bližší seznámení s historií společnosti připomenul Jiří Sedláček tradici v působení servisu od dob vedení Jiřím Sedláčkem sr. a činnost společnosti v lehké kovové výrobě například pro obchodní řetězce. Ke zpříjemnění pobytu v Olešnici byla v prostorách firmy připravena videoprezentace a pro děti jízdní dráha zručnosti s funkčními malými replikami zemědělských strojů a hodnotné ceny v podobě upomínkových kapesních replik, které potěšily i mnohé dospělé fanoušky.

Text a foto: Martin Fišer
Zdroj: Agrární obzor z 11.5.2009