Webový prohlížeč

ags-web-01Pro korektní zobrazení naší prezentace používejte aktuální webové prohlížeče Google Chrome, Opera, Mozilla FireFox, Safari nebo Internet Explorer min. verze 10 a vyšší. V opačném případě se vám mohou projevit nedostatky ve zobrazení způsobené zastaralostí a nekompatibilitou těchto prohlížečů.

Nejlépe vypadá prezentace v Google Chrome. Lze ji bez potíží zobrazit i na mobilních zařízeních jako jsou tablety a chytré telefony.
 

Použití  RSS kanálu

Pokud nechcete, aby vám ušla některá z novinek zveřejněná na našich stránkách, použijte RSS kanál. Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu přihlásit se k odběru novinek z našeho webu. RSS „čtečku“ dnes obsahuje ags-napoveda-01 většina e-mailových klientů, pro příklad uvedeme jednoduché nastavení našeho RSS kanálu do e-mailového klienta Mozzila Thunderbird.

V horní části našich stránek klikneme pravým tlačítkem myši na odkaz RSS kanál. Poté vybreme možnost „Kopírovat adresu odkazu“.

ags-napoveda-02

Spustíme e-mailového klienta Thunderbird. Pravým tlačítkem myši klikneme na kanály blogu a novinek RSS, poté vybereme možnost „Správce odebírání“.

Otevře se okno „Správce kanálů“. Umístíme kurzor do políčka „Adresa kanálu“ a stiskneme Ctrl+V (vložit), nebo napíšeme adresu kanálu ručně: 

http://www.agroservis.cz/rss/feed.php

Nyní už zbývá pouze stisknout tlačítko přidat a RSS kanál webu AGROSERVIS Sedláček bude aktivní. 

ags-napoveda-03

V praxi to znamená, že kdykoli budete pomocí svého e-mailového klienta kontrolovat svoji poštu, automaticky bude kontrolován i web AGROSERVISu, není-li zde nový příspěvek.

 Nastavení RSS kanálu v ostatních klientech je velice obdobné, takže se jejich podrobné konfiguraci už nebudeme detailněji zabývat.